Дома Тагови рецепт за оревовача

Таг: рецепт за оревовача

Оревовача – рецепт за ликер од ореви кој лекува штитна жлезда,...

Оревовачата уште е позната и под називите ораховач или ликер од ореви. Но, како и да го нарекувате овој напиток се прави од млади...