Дома Тагови редена пита со месо

Таг: редена пита со месо

Брза, вкусна и крцкава пита како што ја правеше баба, спас...

Многу лесно се подготвува, месото се пропржува, и после се редат корите, се премачкува и се става на печење. Оваа пита ја правам со години,...