Дома Тагови Рак на панкреас

Таг: Рак на панкреас

Ракот на панкреас не е воопшто шега – тешко се дијагностицира...

Симптомите на оваа болест се подмолни и затоа многу доцна се открива. Неподнослива болка во стомакот е најчестиот симптом за рак на панкреас, потоа неоснован...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"