Дома Тагови природен лек против песок во бубрези

Таг: природен лек против песок во бубрези

Домашен напиток од цвекло кој ќе го исчисти замастениот црн дроб...

Квасот од цвекло е нешто за кое малкумина знаат, а нашите стари редовно го користеле поради неговите лековити својства. Многу е корисен, содржи компоненти...

Најмоќниот лек од народната медицина: Овој напиток го топи каменот во...

За само 10 дена исфрлете ги наталожените токсини, песокот и каменот од бубрезите. Истражувањата покажале дека секој дваесетти човек пати од камен во бубрег. Кога...