Дома Тагови претседателски колач

Таг: претседателски колач

Претседателски колач: ова бил омилениот колач на Тито и затоа ќе...

Титов колач! Потребни состојки: 4 жолчки 200 г шеќер 5 лажици ладно кафе 100 г мелени ореви 5 лажици брашно 3 лажици масло 1 прашок за печиво шлаг од 5 белки за фил 1: 400...