Дома Тагови посни јадења

Таг: посни јадења

ПОСНИ МАНАСТИРСКИ РЕЦЕПТИ НА ВОДА: Сирење, качамак од зелје, сос

Во кујната на манастирот Рукумија денес се приготвуваат вкусни јадења, посни на вода, без масло. За сите кои постат ова се одлични рецепти кои...

7 рецепти за 7 посни јадења: од полнети пиперки и патлиџани,...

I Посно јадење: Полнети пиперки со ориз. Иако е посно, ова јадење е многу вкусно. Може да биде предјадење, прилог, но и главно јадење...

Предлог посни јадења и свечени посни салати – за срце и...

На Бадниковата трпеза според нашата традиција, треба да имаме суво и свежо овошје, посна закуска од ореви, кикирики и други јаткасти плодови. Кај повеќето...