Дома Тагови посен качамак

Таг: посен качамак

ПОСНО ЈАДЕЊЕ НА ВОДА: Израдувајте ги цревата со овој лековит качамак...

Вареното пченкарно брашно делува како мевлем на цревата. Многу е здраво и лековито, па затоа би требало редовно да биде на нашата трпеза. Познато...

ПОСНИ МАНАСТИРСКИ РЕЦЕПТИ НА ВОДА: Сирење, качамак од зелје, сос

Во кујната на манастирот Рукумија денес се приготвуваат вкусни јадења, посни на вода, без масло. За сите кои постат ова се одлични рецепти кои...

ПОСЕН (на вода) КАЧАМАК СО КРОМИД

Потребни состојки: 500 г пченкарно брашно 2 главици кромид 1 литар вода 1 прстофат сол (или по потреба) Постапка: Во литар вода со малку сол која врие полека додадете половина...