Дома Тагови погача мека како душа

Таг: погача мека како душа

Ништо поубаво од мирисот на домашно печиво, па уште и погача,...

Погачата е мека како душа... Потребни состојки: 500 г брашно 20 г квасец 200 мл млеко (ако е потребно може уште малку) 1 лажичка сол 1 лажичка шеќер 5 лажици масло За...