Дома Тагови пилонидална циста

Таг: пилонидална циста

Еве што може да помогне кога имате гноен чир на тртката

“Најчесто се манифестира како силно воспалено гнојно жариште (апсцес)”. Пилонидалниот синус се појавува на почетокот од задникот, на „тртката“. Се состои од отпадни состојки од...