Дома Тагови печена риба

Таг: печена риба

Полнет сом – една од највкусните риби, полнет со целер, магдонос,...

Сомот е една од највкусните руби кои некогаш сум ги пробала. Може да се похува на филети, но јас го сакам полнет и печен...

Како да се испече риба без коски? Многу едноставно!

Никој од нас не ги сака ситните коски од печена риба. Па уште ако станува збор за мали деца, тогаш нивното чистење навистина е макотрпно! Потребно е секое...

Печена риба во сол готова е за помалку од половина час,...

Ова е интересен начин за приготвување на рибата со која сите ќе ги воодушевите, па дури и најпребирливите гости. Потребни состојки: 500 г морска риба 1 кг...