Дома Тагови пастрмајлии

Таг: пастрмајлии

Пита пастрмајлија за ручек – превкусна! Излегуваат две големи пити од...

Фото и рецепт: Даница Данче Стојева Рецептот ни го претстави нашата драга Данче Стојева во групата НМД рецепти. Потребни состојки: 400 г брашно 1 лажичка сол ½ свеж квасец...

Кочански пастрмајлии: детално објаснет рецепт

Фото и рецепт: Горан Пиринч Потребни состојки: 600 мл млака вода 1 мала лажичка шеќер 1 лажичка сол 40 г свеж квасец (една коцка) 1 кг брашно Постапка: Во половина од млаката...

Штипски пастрмајлии, превкусни, незаменливи!

Фото и рецепт: Елена Мишковска За 6 пастрмајлии, во долина на плехо од рерна Потребни состојки: 1200 г брашно 2 лажички сол 2 супени лажици инстант квасец ½ лажичка шеќер 600...