Дома Тагови нетолерантност

Таг: нетолерантност

Ви се дуе стомакот од било што да изедете – време...

Според новите истражувања, ако не сте се прејале, а сепак имате потешкотии со варењето на храната и стомакот ви се подува како балон, причината...

Целијакија предизвикува: подуен стомак, гасови, неплодност, полова немоќ, дијареа

СИМПОМИ: -болки и отекување на стомакот -гасови и чувство на надуеност -пролив -блед измет со многу непријатен мирис што може да плови над водата, понекогаш со жолти топченца...