Дома Тагови мраморен куглоф

Таг: мраморен куглоф

Неверојатно нежен и вкусен куглоф кој брзо се приготвува

I РЕЦЕПТ Неверојатно нежен и вкусен куглоф Потребни состојки: 4 јајца, 200 г шеќер, 100 мл масло, 100 мл топла вода, ½ прашок за печиво,...

Нутела МРАМОРЕН КУГЛОФ – едноставен и брз

Ова не е обичен мраморен куглоф, туку куглоф со нутела. Децата го обожаваат! Потребни состојки: 250 г путер или маргарин, 250 г шеќер, 5 јајца, 500 г брашно, 1 ¼...

Шарен куглоф – Со едноставна постапка направете го овој вкусен и...

Многу декоративен, но пред сè - вкусен куглоф! Потребни состојки: 3 јајца, 200 г шеќер, 2 ванилин шеќер, 250 мл масло*, 375 мл млеко + 1 лажица, 450 г брашно, 1 прашок...

МРАМОРЕН КУГЛОФ на чаша: Никогаш доста од овој предобар колач!

Фото и рецепт: Јадранка Кристоф Се мери со чаша од 200 мл, а може и во јогуртна чаша. Важно е да се користи една иста...