Дома Тагови меки лиснати погачици

Таг: меки лиснати погачици

СО 1 ЧАША ВОДА И НЕКОЛКУ СОСТОЈКИ ПРАВАМ ЛИСНАТИ КОЦКИ КАКО...

Доколку ви се познати лиснатите погачици кои се продаваат во супермаркетите, во замрзнувачите, тогаш добро го знаете нивниот вкус. Овие погачици се според истиот...

Меки, лиснати, се прават за 15 минути без чекање на тестото...

Вкусни и меки лиснати погачи со сирење. Толку многу се меки што се топат во уста. Готови за неколку минути, а се јадат веднаш....

Рецептот на свекрва ми за најубавата лисната погача: само 10 минути...

Овој рецепт за лисната погача го добив од свекрва ми која знае многу рецепти кога станува збор за тесто. Без разлика дали е за...

Меки лиснати погачици со сирење, тестото се подготвува веднаш не се...

Рецепт на Виолета од Летина Кујна. Вкусни и меки лиснати погачи со сирење. Толку многу се меки што се топат во уста. Готови за...