Дома Тагови Медени срца

Таг: Медени срца

Два рецепти со медени срца, едниот посен, другиот со џем од...

Толку се вкусни, како што името кажува, таков е и вкусот - буквално медени, се топат во уста. Свекрва ми ми го кажа рецептот...

Посни медени срца готови за половина час, вкусот е неверојатен…

Рецепт на Марина Станојевиќ од "Мариниот вкус". Овој познат рецепт за подготовка на медени срце е знаен уште пред многу години. Медените срца ги подготвувам...

Домашни медени срца, рецепт на чаша: цела куќа прекрасно ми мириса

Ако колачињата ги исечете со модли во облик на срце и ги потопите во чоколадо, ова дефинитивно станува “полуситен колач” кој без размислување треба...