Дома Тагови мандаринки

Таг: мандаринки

Ситни колачиња од неколку состојки, со фил од ореви, превкусни, се...

Колачињата се навистина предобри, некои ги нарекуваат ружички, мандаринчиња, ванилици... Потребни состојки: 300 г маст 1 јајце 2 жолчки 200 мл млако млеко 1 лажичка шеќер 20 г свеж квасец 800+50 г...