Дома Тагови манчмалоу мафини

Таг: манчмалоу мафини

Манчмалоу мафини! Ова мора да го пробате! Колачите се предобри!

Фото и рецепт: Тамаричка Потребни состојки: 115 г путер на собна температура 1 лажичка сода бикарбона ½ лажичка сол 1 ванилин шеќер 250 г шеќер 180 мл врела вода 80 г какао...