Дома Тагови леукемија кај деца

Таг: леукемија кај деца

Научниците откриле зошто децата заболуваат од леукемија: Родителите често ја прават...

Во текот на 30 години истражување научниците заклучиле дека лимбофобичната леукемија, болест која доста често ги напаѓа децата, дека можеби може да се спречи...