Дома Тагови лек за неплодност

Таг: лек за неплодност

Го лекува хормоналниот дисбаланс, а се консумира неограничено, најлековитата билка која...

Мака (Lepidium meyenii) е корен сличен на ротквицата, високо ценета лековита билка поради нејзиниот диететски ефект и се користи како природен лек. Маката помага...

Најценетите женски лековити билки: Помагаат при неплодност, полицистични јајници, нередовни циклуси

Жените отсекогаш се потпирале на природата како извор на здравје и лековити билки кои можат да помогнат при различни состојби. Неправилните менструални циклуси можат...

Еве на кој начин Здравецот лекува стерилитет и зошто се смета...

Пишува: Мартин Најдовски, за повеќе информации околу билката или за рецептите можете да го прашате на неговата фан страница Лилма. Денес билкарот Мартин Најдовски ни...