Дома Тагови леб во огноотпорен сад

Таг: леб во огноотпорен сад

СОВЕТ ОД ЕКСПЕРТ ЗА МЕСЕЊЕ ТЕСТО: Еве точно колку квасец се...

Нема ништо поубаво од мирисот на свежо печен домашен леб, со крцкава кора и мека средина. Но, за да јадеме вкусен леб, прво треба...

Леб од огноотпорен сад: Ќе ви откријам тајна како лебот да...

Фото и рецепт: Верица Николиќ Потребни состојки: 220 г мешавина за ‘ржан леб 300 г пченично црно брашно Т-1100 200 г пченично бело брашно 420 мл вода 100 мл масло 1...