Дома Тагови лаксатив

Таг: лаксатив

Најпознатиот лаксативен џем: Рецепт за празнење кој брзо делува, дури и...

Пациентите кои имале хроничен запек јаделе просечно по една лажица од овој џем дневно со што започнале поредовно да го празнат дебелото црево и...

Ова овошје има моќ да го обнови целото тело за 40...

Ова е стар рецепт кој се состои од две моќни состојки. Смоквите се многу здрави, не само кога се смежи, туку и кога се суви....

Рецепт за брзо слабеење: наместо вечера, изедете го ова

Доколку сакате да ослабете и да се ослободите од вишокот килограми, мора сериозно да се посветите на тоа. За жал, килограмите полесно “се ставаат”...

Ова – дефинитивно е најдобриот лек за мрзливи црева

Потребни состојки: 500 г сливи без коски 500 г суви смокви 500 г ливадски мед 50 г мелено лист од сена (мајчин лист) - лаксатив ПОСТАПКА Сувите смокви сомелете ги...