Дома Тагови корона вирус

Таг: корона вирус

Која е целта и какви му се плановите на вирусот –...

Битолскиот професор прогнозира дека вирусот ќе станува сè побезопасен и како и другите микроорганизми, предизвикувачи на болести, крајната цел му е да инвадира во...

Еве како да негувате лице заразено со вирусот во домашни услови:...

Доколку некој од вашите домашни е заразен со kopoна вирус, прочитајте како е најбезбедно да го негувате. Ако живеете со некој кој покажува симптоми на...

Имунологот Каменов: Луѓето што го прележаа вирусот, го земаа овој витамин,...

Тајната се крие токму во овој витамин, тврди доктор Борислав Каменов. Имунологот Борислав Каменов неодамна за N1 изјави дека витаминот Д е најважниот за заштита...

Еве какви се проценките на епидемиолозите: Ќе живееме со овој вирус,...

Постојат малку причини за да веруваме дека kopона вирусот наскоро ќе исчезне, па дури и кога би имало сигурни вакцини, тврди Ханс Хестербек, професор...

Чичко Ванчо излечен од коронавирус по што успешно му беше изведен...

Јас сум Чолков Ванчо од Скопје и во клиниката „Жан Митрев“ дојдов пред нешто повеќе од еден месец. Пред да дојдам тука почуствував болки...

Прочуената докторка Глигиќ открива што треба да направиме секое утро за...

Третиот бран од корона вирусот се чини дека е најостар од претходните два. Бројот на заразени е се поголем и расте и од ден...

Испливаа детали – Руски научник открива од што е направена вакцината

При изготвувањето на вакцината против корона вирусот научниците се послужиле со информации кои се добиени при развојот на серумот против ебола, а користена е...

Наташа прележала ковид во Шведска: Ние овде не носиме маски, не...

“Не носам маска, ниту се препорачува носењето маска во Шведска. Таму не можете да купите маски во аптека, бидејќи ги нема. Претпоставувавме дека ги...

Научниците се изненадени – Постојат луѓе на кои короната не им...

Научниците секојдневно откриваат нови работи за коронавирусот, а неодамна открија дека некои луѓе имаат таканаречен “скриен имунитет”, односно во себе имаат посебни клетки кои...

Бранко тукушто ја прими вакцината против ковид, а ова е неговата...

Во тестирањето на раната фаза од развој на вакцина против новиот сој на корона вурус која се развива на Универзитетот Оксфорд, меѓу 1077 учесници,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"