Дома Тагови колачи со маст

Таг: колачи со маст

НАЈУБАВИТЕ ГУРАБИИ: Ако сте го изгубиле рецептот, запишете си го, нема...

Гурабиите се ситни колачи кои редовно се правеа во минатото, а денес има огромен број разни верзии од оригиналниот рецепт. Оние старинските гурабии се...

Вкусни зимски “салчиња” по старински рецепт, неодоливи новогодишни колачи

Овие лиснати колачи наречени “Салчиња” или “Мастчиња” се редовни на трпезата преку цела зима и омилените новогодишни слатки. Ви откриваме два рецепти: Фото и рецепт...

Дали се сеќавате на старите добри рецепти – Колачи кои се...

Фото и рецепт: Габриела Миленкоска – Старински колачи со сало – ванилици. Рецептот за овие многу вкусни старински колачи ни го откри нашата драга членка...

Ружички – старински рецепт за омилените колачи – колку стојат подолго,...

Фото и рецепт: Веселка Кузмановска – Ружички. Рецептот за овој омилен старински колач “Ружички” ни го претстави нашата фрага членка Веселка Кузмановска во групата НМД...

ЗИМСКИ ТОПКИ: Вкусни ровки колачи полнети со фил од јаболко и...

Вкусни и мирисни колачи од старите рецепти. Во продолжение можете да го прочитате рецептот од Родна Трпеска кој содржи маст, а подолу го имате...