Дома Тагови колач со кафе

Таг: колач со кафе

Капучино колач: Ништо посочно, покремасто и послатко не сте пробале (рецепт)

Колач кој со својата кремаста текстура и комбинација од кафе и сочен крем – ве остава воодушевени. Мек и сочен, се топи во уста. Потребни...

Старински колач од кафе, ореви и мед – го правеа нашите...

Листајќи го стариот “Народни кувар” од минатиот век, наидов на многу старо парче исечен весник со овој рецепт. Според изгужваноста и измастеноста на хартијата...