Дома Тагови колач со 2 јајца

Таг: колач со 2 јајца

ЧОКОЛАДЕН-ЧУДО КОЛАЧ СО 2 ЈАЈЦА: Едноставна подготовка, а толку е сочен...

За сите љубители на чоколадото, ова е совршен десерт. Речиси и да не постои човек што не го сака чоколадото или десертите приготвен и...

Старински колач со јаболка, многу евтин и сочен, со вкусот и...

Ако сте љубители на бајадерата, овој колач со сигурност ќе ви се допадне. Освен што според изгледот личи на бајадера, колачот е малку сличен...

Највкусниот старински колач со 2 јајца и жолт фил: Едноставно, брзо...

За овој колач се потребни 2 јајца и се приготвува многу едноставно. Кога ќе се испече, прелие со сируп и добро впие и излади,...

Никогаш нема да ви здодее од овој колач, мек е како...

Ова е еден старински колач, вкусен, мирисен и мек како душа. Порано овој колач се приготвуваше речиси секој ден, но денес е малку подзаборавен....