Дома Тагови капини

Таг: капини

Чајот од капина е драгоцен лек: Еве што лекува и зошто...

Чајот приготвен од листови од капини традиционално се користи за третирање на воспаление на грлото, гингивит или чир на устата. Лисјата се богати со...

Вино од капини како лек за анемија, притисок, циркулација, црева и...

Виното од капини одамна е познато како многу ефикасен лек за лекување на анемија. Исто така се користи при исцрпеност, неухранетост, за регулирање на столицата,...

Направете лековито вино од капини за анемија, циркулација и регулирање на...

Виното од капини се препорачува за:   -анемија исцрпеност -неухранетост -за регулирање на столицата -за регулирање на крвниот притисок -за циркулација... Приготвувањето на ова лековито вино од капини е крајно едноставно: Одредена...