Дома Тагови јо-јо ефект

Таг: јо-јо ефект

Алма: Престанете со она „Од понеделник ќе почнам“ и започнете веднаш...

Алма Буниќ, нутриционист и сопственик на брендот Нутриформа, во едно интервју за Натурала открива зошто држењето диета не е долгорочно решение, како здраво да...