Дома Тагови исхрана при кандида

Таг: исхрана при кандида

„Кандидата доведува до сепса, проблем со срцето а може да биде...

Кандидијазата која ја зафаќа слузокожата од дигестивниот и pecпираторниот систем се лекува opално, додека системската може да биде опacна, и иако е ретка, сепак...

10 намирници кои ја неутрализираат кандидата: делуваат моментално

Кога ќе ослаби имунолошкиот систем, кандидата која инаку нормално си живее во наиот организам, започнува пребрзо да расте и да се размножува, и тогаш...