Дома Тагови храна

Таг: храна

Споделете со оние кои ги познавате – оваа таблета може да...

Денес во светот, па и кај нас постојат три групи на луѓе, оние кои кои одат на лекар и безпоговорно ги слушаат неговите инструкции...

Прочитајте кој е најчестиот предизвикувач на канцер, а секојдневно го консумираме

Можеби веќе претпоставувате дека станува збор за шеќер. Шеќерот има значајно влијание врз развојот на канцерогените клетки во организмот, а многумина постојано го консумираат. Неодамнешното истражување...

На еден силен човек му треба повеќе храна од еден послаб,...

Често се прашувате, колку храна всушност му е потребна на еден возрасен човек? Дали треба да се придржуваме кон бројот на калории или постои...

Која храна треба да се одбегнува за време на менструалниот циклус

ШЕЌЕР Имате несовладлива желба за благо? Чоколадата и слатките имаат неодолив вкус, но зголемениот внес на шеќер ќе ве направи несреќни и вие ќе имате...

Која е најскапата храна на светот?

Иако храната е составен дел од нашиот живот и претставува основна суштинска потреба, таа исто така може да биде и луксуз. Некои намирници се толку многу скапи, што речиси е незамисливо дека всушност станува збор за...