Дома Тагови хепатопротективна диета

Таг: хепатопротективна диета

ХЕПАТОПРОТЕКТИВНА ДИЕТА – Ги топите мастите и го лекувате и регенерирате...

Според оваа диета белиот леб треба да се замени со ориз, месото со риба, млекото со јогурт. Хепатопротективната диета го штити црниот дроб и се...