Дома Тагови ѓумбир и каранфилче

Таг: ѓумбир и каранфилче

Чај од ѓумбир и каранфилче – вистински лек за празнењето и...

Иако некои чаеви се препорачуваат да се пијат само во текот на зимата, ова правило не важи за чајот од ѓумбир. Напитокот се подготвува...