Дома Тагови фрутаријанство

Таг: фрутаријанство

Пет дена живеев во тоалет затоа што јадев само овошје, но...

Фрутаријанeц е некој што има исхрана само со овошје. Тоа е само една од многуте други форми на вегетаријанството што неодамна привлече големо внимание...