Дома Тагови ферментиран џем од бозел

Таг: ферментиран џем од бозел

Лепа Алексова секоја година прави ферментиран џем од бозел кој најмногу...

Во светот отсекогаш се ценеле и користеле производите добиени од лековитата билка бозел. Напролет кога цвета со прекрасни широки бели цветови, оние што се...