Дома Тагови диета

Таг: диета

Германските научници измислија нов трик за слабеење – можете да го...

Германските научници откриле дека доколку го примените следниот трик – можете да изедете 9% помалку храна, па со самото тоа имате и помали шанси...

Фантастична течна диета со која се слабее 15 кг за 2...

Течната диета спаѓа во брзи диети, многу се ефикасни за намалување на килограмите како и за инстантно слабеење. Не смее да се држи подолго...

Најдобрата диета од д-р Оз – слабеете без гладување

Искуството на д-р Оз со луѓе кои имаат вишок килограми и потешкотии со слабеењето е навистина огромно. Па така, набљудувајќи ги нивните диети и...

Направете утрински пијалак со спанаќ ако сакате да ослабете

Овој лековит зелен зеленчук може да ја намали желбата за благо и нездрава храна, велат научниците.   Најновото истражување на шведските научници од Универзитетот Лунд покажало...

Пред секој оброк јадете јаболко – ќе ги стопите масните наслаги!

Јаболкото е овошје чии корисни и здрави својства ги потценуваме и често забораваме. Јаболкото е особено познато по тоа што ги штити забите и...

За сите кои сакаат брзо да ослабат – ФЕНОМЕНАЛЕН РЕЦЕПТ

Оризот е лесно доспна намирница и често се комбинира со друга храна. Секогаш можете да го ставите оризот како прилог, без разлика дали уживате...

МАГИЧЕН ПИЈАЛАК со кој се губат килограмите и се намалува струкот...

Веројатно сите знаат колку медот е здрав, но за користа од циметот малкумина знаат. Постојат многу корисни својства на овој зачин – го подобрува тенот,...

Цимет диета – Ја губите потребата за благо и слабеете

Циметот го регулира нивото на шеќерот во крвта, а со тоа индиректно влијае на намалување на чувството од потреба за јаглехидрати, што е исклучително...

Консумирајте половина авокадо заедно со ручекот, еве зошто

Резултатите од студијата објавени во списанието „Нутриционизам“ покажаа дека половина авокадо заедно со ручекот предизвикува подолго чувство на ситост, со што ја намалува потребата...

Ослабете и ослободете се од штетните материи во организмот со помош...

Тиквичките се многу корисни за многу болести – на гастроинтестиналниот тракт (вклучително и жолчната кеса), анемија, кардиоваскуларни болести, хипертензија, дебелина. Поради високиот процент на диетални...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"