Дома Тагови диета

Таг: диета

За сите кои сакаат брзо да ослабат – ФЕНОМЕНАЛЕН РЕЦЕПТ

Оризот е лесно доспна намирница и често се комбинира со друга храна. Секогаш можете да го ставите оризот како прилог, без разлика дали уживате...

МАГИЧЕН ПИЈАЛАК со кој се губат килограмите и се намалува струкот...

Веројатно сите знаат колку медот е здрав, но за користа од циметот малкумина знаат. Постојат многу корисни својства на овој зачин – го подобрува тенот,...

Цимет диета – Ја губите потребата за благо и слабеете

Циметот го регулира нивото на шеќерот во крвта, а со тоа индиректно влијае на намалување на чувството од потреба за јаглехидрати, што е исклучително...

Консумирајте половина авокадо заедно со ручекот, еве зошто

Резултатите од студијата објавени во списанието „Нутриционизам“ покажаа дека половина авокадо заедно со ручекот предизвикува подолго чувство на ситост, со што ја намалува потребата...

Ослабете и ослободете се од штетните материи во организмот со помош...

Тиквичките се многу корисни за многу болести – на гастроинтестиналниот тракт (вклучително и жолчната кеса), анемија, кардиоваскуларни болести, хипертензија, дебелина. Поради високиот процент на диетални...

Диета со мед – за 3 дена 3 килограми помалку

Медот е една од најздравите и најхранливи намирници што ни ги нуди природата. Сепак, нутриционистите советуваат дека пред почетокот на оваа диета треба да набавите и да...

Дали е неопходно да се избегнува лебот ако сакаме да ослабеме

Ова прашање е вечна дилема. Ако настојувате да ослабете, веројатно се прашувате: што треба да прескокнете: слатките или лебот? Бројни експерти за исхрана советуваат дека, доколку...

Диета со јогурт – за само 3 дена губите 4 килограми

Доколку сакате за многу краток период да ги отстраните масните наслаги и да го исчистите организмот, утринскиот напиток ќе ви стане најважната состојка со...

Ослабете 2 килограми за 3 дена – БРЗА ДИЕТА

Извор на фото: exrpess Комбинацијата од намирници во оваа диета за многу кратко време овозможува чувство на ситост, а резултатот е брзо губење на килограмите. Едноставната...