Дома Тагови џем од сливи од рерна

Таг: џем од сливи од рерна

Прав домашен џем од рерна печен во плех, без мешање, без...

Фото и рецепт: Емилија Бечиќ Рецептот е за помала количина на сливи, околу 4-5 кг на кои се става еден килограм шеќер или по вкус....