Дома Тагови дали јајцето е здраво

Таг: дали јајцето е здраво

ВИСТИНИ И ЗАБЛУДИ ЗА ВАРЕНИТЕ ЈАЈЦА И ХОЛЕСТЕРОЛОТ: Спречуваат создавање на...

Студија вклучена во речиси половина милион луѓе во К ина покажа дека едно јајце на ден може да го намали ризикот од срцеви заболувања...