Дома Тагови чоколадна фантазија

Таг: чоколадна фантазија

Чоколадна фантазија (без јајца) се приготвува многу брзо и лесно

Потребни состојки: Шолја од 200 мл 2 шолји брашно 2 шолји шеќер ½ шолја масло 2 шолји јогурт 2 лажички сода бикарбона 2 лажички какао За прелив: 10 лажици шеќер 10 лажици млеко 100 г...