Дома Тагови брз вкусен ролат

Таг: брз вкусен ролат

Стар австриски рецепт кој ќе ги изненади сите, брзо и евтино,...

Овој превкусен ролат кој однатре е исполнет со шумско, киселкасто овошје и има превкусна мека кора која можат и бебињата да ја јадат е...

САМО КРЕМ И МАК: „Го правам 2 дена по ред и...

Рецепт на Бојана од Бокина Кујна. Овој ролат со мак е толку кремаст што од него не се чувствува ништо друго, освен пудингот кој...

ОБЛАНДА РОЛАТ СО ОВОШЈЕ: Овој колач секогаш ми е во срцето,...

За овој ролат не ви е потребно ниту рерна, ниту дополнително готвење. Сите состојки се мешаат на рака, се премачкува врз 1 лист обланда...

ВКУСЕН РОЛАТ СО КАНДИРАНО ОВОШЈЕ: тестото е превкусно од состојките за...

Ролатот кој ги привлече сите гости на мојата трпеза излезе дека е поубав од тоа што очекував. Прво се мислев за рецептот, ми се...

ОВА Е ЗЛАТНО ЈАДЕЊЕ: ролнички со многу вкусен фил, без печење,...

Вкусни ролнички полнети со пилешко и печурки, прсти да излижеш. Децата особено ги сакаат, а во филот може да додавате и одземате од состојките,...

Старински ролат со џем од малини од детството, нема поубав и...

Рецепт на Виолета од Летина Кујна. Овој ролат е познат уште одамна, вкусот ќе ве потсети на детството. Многу е сочен, а се подготвува...