Дома Тагови брз колач со ореви

Таг: брз колач со ореви

Брз колач со ореви (Лажна бакава) прелиен со шербет – сочен...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти – Лажна баклава. Колачот е без и лесен, со вкус на баклава, сочен и многу вкусен. Постапката...

Кога сакате брз колач со ореви, а да се топи во...

Сите знаеме дека една е баклава, но ова е нејзини одлична брзинска замена. Кога сакате да пречекате гости или ако сакате брз колач ореви,...

Сочен колач со вкус на баклава – брзо се прави и...

Овој навистина одличен рецепт ни го претстави нашата драга членка Билјана Димова во групата НМД рецепти. Превкусниот парен колач го испроба и нашата драга...

Македонски сочен колач со гриз, ореви и суво грозје – додека...

Ова е најсподелуваниот рецепт на Балканот. Македонскиот колач е толку добар што додека го печете целата куќа ви мириса прекрасно, а за вкусот нема потреба...

Стар, помалку заборавен рецепт “Мамина мрсна тортичка” – се приготвува многу...

Фото и рецепт: Даница Данче Стојева. Овој колач одлично одговара со кафенце, млеко, чајче…буквално со сè! Рецептот го објави нашата драга Данче Стојева во групата...