Дома Тагови биксвити

Таг: биксвити

Брзи плазма топчиња – мора да ги пробате зошто се фантастични!

Мора да ги пробате! Потребни состојки: 300 г мелени плазма бисквити (или други, по ваш избор) 50 мл рум 100 мл сок по желба 250 г путер/маргарин за крем 250...

Плазма ролат со суво овошје, за 10 минути е готов

Многу вкусен десерт кој се топи во уста. Брза и лесна подготовка. Потребни состојки: 600 г мелена Plazma 250 г омекнат путер 200 г шеќер во прав 200 мл...

Божествен десерт: Едноставен рецепт за кокос коцки без печење

Потребни состојки: 1 кесичка пудинг за кокос коцки 1 литар млеко 100 г шеќер 170 г бисквити 80 г чоколадо 40 г путер/маргарин 2 лажици млеко Малку кокос за наросување одозгора Постапка: Наредете ги...