Дома Тагови бела пита од макарони

Таг: бела пита од макарони

БЕЛА ПИТА ОД МАКАРОНИ: Полесен рецепт од овој нема никаде да...

Идеален појадок или вечера за целото семејство... Потребни состојки: 500 г макарони 1 литар млеко 3 чаши јогурт (од 180 г или 200 мл) 5 јајца 150 г младо сирење сол...