Дома Тагови баклава со бисквити

Таг: баклава со бисквити

Баклава со бисквити: ова мора да го пробате зошто стварно е...

Потребни состојки: 500 г кори 300 г мелени бисквити (плазма) 3 јајца 5 лажици шеќер 5 лажици масло Масло за прскање на корите Шербет: 1 литар вода 800 г шеќер 1 лимон Постапка: Прво сварете го...