Дома Тагови амбасадор колач

Таг: амбасадор колач

АМБАСАДОР КОЛАЧ – старински рецепт со крем и сечкани желе...

Фото и рецепт: Едина Пшорн Потребни состојки: 4 јајца 3 лажици шеќер 3 лажици остро брашно ½ прашок за печиво + по 1 лажица какао во двете кори, третата останува...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"