Дома Тагови алергија на полен

Таг: алергија на полен

Оваа храна треба да ја одбегнувате доколку сте алергични на полен

Пролетта носи уживање за многу луѓе кои со задоволство ги исполнуваат белите дробови со пријатниот мирис на расцутената природа, но не и за околу...

Лек за алергија на полен според билкарот Мартин Најдовски

Алергија е преосетливост на некои супстанции кои ги вдишуваме, доаѓаме во контакт со нив или ги внесуваме преку храна, додека алергиската реакција е одговор...

Д-р Соња Петровска: Како да препознаете дека имате алергија на храна

Што е алергија? Алергија на храна е реакција на имунолошкиот систем што се случува веднаш по јадење одредена храна. Дури и мала количина на храна...

Родители: ако детето долго време кашла, направете алерголошки тестови

Со алерголошките тестови до сигурен одговор: На што е алергично вашето дете? Пролетта е едно од најубавите периоди во годината, но за одредена група на...

За сите што страдаат од поленска алергија и пролетна кивавица: ефикасен...

Се повеќе луѓе во последно време се соочуваат со алергиски проблеми. Еден од најчестите облици е алергискиот ринитис или поленска грозница која предизвикува постојатно течење...