Дома Тагови 7 килограми

Таг: 7 килограми

Ова е популарната седумдневна јогурт диета од која се слабеат седум...

Уште е наречена и СУПЕР ЈОГУРТ ДИЕТА. Познато е дека ферментираните млечни производи се неопходни во исхраната, бидејќи го забрзуваат метаболизмот, помагаат за правилна работа...

Јапонска диета: за 14 дена се топат 7 кг без гладување

Јапонците се познати по своите кулинарски вештини но и по тоа што тие ретко имаат проблем со својата телесна тежина. Своите оброци ги приготвуваат со...