НИВЕА И ОРИЗ: Комбинација која ќе ви даде изглед на 16-годишна девојка, без разлика на возраста…

Комбинацијата од кремот Нивеа со ориз ќе направи да изгледате на шеснаесетгодишна девојка, без разлика на вашата возраст. Оризот помага да се отстранат брчките и кожата ја прави блескава. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: Рецепт 1: 1 мала лажичка бел ориз сомелен во прав 1 супена лажица нивеа крем 1 мала лажичка лимонов сок 1 мала лажичка бадемово … Continue reading НИВЕА И ОРИЗ: Комбинација која ќе ви даде изглед на 16-годишна девојка, без разлика на возраста…