Моите зглобови се како на 20-годишна девојка! Еве како ги излекував

loading...

Нашите колена се многу важен дел од нашето тело, бидејќи помагаат во одењето.

Проблеми со колената може да се јават многу често. За жал, повеќето решенија се само привремени.

За среќа, за вас имаме рецепт кој ќе ви ја олесни болката, а доколку овој лек го користите редовно – ќе ја елиминирате засекогаш.

loading...

Потребни состојки:

1 лажица цимет
½ лажица бадем
1 чаша вода
2 шолји исечкан ананас
органски мед
1 шолја овесна каша
1 шоја сок од портокал

Постапка:

Прво сварете ја овесната каша. Оставете да излади.

Додадете ги сите состојки и ставете во блендер.

Консумирајте секое утро и вечер.​

loading...