Коса како грива и око соколово: јадете три лажици дневно и ќе се случи чудо!

Дали имате проблем со ослабен вид, со предвреме побелена и слаба коса? Природата како и секогаш има решение за сите проблеми!

Се’ што треба да направите е да набавите неколку одлични намирници, да ги измешате и секој ден пред јадење да изедете по една лажица од оваа моќна смеса.

За само неколку денови ќе забележите дека видот се подобрил, а косата добила многу поголем волумен.

Loading...

Освен тоа, на голем дел од побелените влакна ќе им се врати природната боја, што е многу чудесно и неверојатно, но сепак – резултат на оваа мешавина.

Потребни состојки:

200 г ленено масло

4 средни лимони

3 помали главици лук

1 тегла мед

Постапка:

Лимоните треба да се непрскани, но доколку сте ги купиле, најдобро е прво добро да ги измиете и да ги истриете со сода бикарбона и уште еднаш да ги исплакнете. Потребни ви се два од нив да бидат нелупени, со кора.

Значи, лукот излупете го, два лимони излупете им ја кората и ако можете извадете ги семките, исто така другите два лимона исечете ги, но заедно со кората, па ставете ги во блендер и миксајте додека да добиете еднолична смеса.

Постепено додавајте ленено масло и мед, па миксајте или мешајте до изедначување.

Смесата складирајте ја во стаклени тегли со добар капак и чувајте ја во фрижидер.

Употреба: по една супена (дрвена) лажица од смесата, половина час пред јадење, трипати дневно. Секој што пробал бил задоволен од резултатите.

Пред се’ го чисти црниот дроб и крвните садови, со што телото се ревитализира и подмладува.

Loading...