Консумирајте го ОВОЈ напиток седум дена, а потоа качете се на вага: Вашите масти од стомакот ќе изгорат

Луѓето кои имаат вишок килограми повеќе од нормалното, имаат поголем ризик да заболат од дијабетес уште во своите 30-ти години, а исто така, кај нив значитлно се зголемува и ризикот од срцев или мозочен удар.

Овие луѓе имаат висок крвен притисок кој само ја влошува целата здравствена состојба и доведува до срцеви и други болести.

На овие луѓе им се препочува диетален режим на исхрана, но никако со изгладнување и прескокнување на оброците. На тој начин само може да дојде до влошување на состојбата и иницирање на дијабетесот.

Loading...

Исто така, не се препорачува решението да го бараат во т.н. производи за слабеење кои се преполни со хемикалии и опасни по животот. Тие препарати не можат да помогнат, напротив, можат да ја влошат здравствената состојба.

Она што е потребно кај овие луѓе – е промена на свеста, стилот на живеење и домашно приготвување на оброците.

Ако имате вишок килограми и сакате да ослабете, потребно е здраво да се храните, да ги исфрлите штетните намирници и секако умерено да вежбате или да имате било каква физичка активност.

Покрај здравата исхрана и вежбањето, за да го забрзате значително процесот на слабеење, потребен ви е и овој напиток.

Потребни состојки:

-целер
-краставица со средна величина
-1/3 ананас или 3 парчиња

Постапка:

Неколку гранчиња целер убаво измијте ги и ставете ги во блендер. Краставицата доколку е органска само убаво измијте а, во спротивно излупете ја и исечете ја на парчиња.

Ананасот е потребно да биде сиров, да не биде од конзерва.

Откако ќе ги ставите сите намирници во блендер, измиксајте ги додека да добиете изедначена мазна смеса. Доколку сакате, можете да ја растворите со малку вода.

Количините можете да ги подесите според вашите потреби.

Употреба:

Напитокот се пие наутро на празен стомак, без додавање на никакви засладувачи. После напитокот не треба да се јаде најмалку 40 минути.

Наместо шеќер, во исхраната воведете мед, бидејќи тој содржи природни ензими за разложување и е многу поздрав.

Доколку некој го консумирал напитокот, нека ги сподели своите искуства во коментар.

Loading...