ФАНТАСТИЧНИ ЌОФТИЊА ОД ТИКВИЧКИ: Однадвор крцкави, однатре сочни, а повкусни од месо

Неверојатно вкусни ќофтиња од тиквички, однадвор крцкави, однатре сочни, а повкусни од месо. Тиквичките се исклучително здрав зеленчук, па затоа искористете ги колку можете повеќе додека се евтини на пазарите во нивната сезона. Еве што ви е потребно: ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 тиквица, 3 јајца, 1 морков, 2 компири, 2 супени лажици гриз, 1 врзоп младо … Continue reading ФАНТАСТИЧНИ ЌОФТИЊА ОД ТИКВИЧКИ: Однадвор крцкави, однатре сочни, а повкусни од месо